PFC mini je zážitek se vším všudy

I s nulou na kontě odehraných zápasů člověk odchází fyzicky vyčerpaný, se sluchem fungujícím tak na polovinu běžné kapacity a propocený jako po největším sportovním výkonu. Přesto má naprostá většina osob, které zavítají o tomto víkendu do Sportovního centra Univerzity Karlovy v Hostivaři, úsměv na tváři. Přesně takové je PFC mini.

Již popáté cloumají hostivařskou halou velké sportovní emoce pod značkou Prague Floorball Cupu. Vnitřní prostory doznaly od roku 2017, kdy se konalo PFC mini poprvé, velkých změn a na novou palubovku se vejdou tři zmenšená hřiště. Tím se vytvoří mini-florbalový vesmír, kde není nouze o emoce, krásné góly i unavené pohledy rodičů vyčerpaných z fandění.

PFC mini má tradičně spolu s velkými finále těch nejstarších nejvyšší diváckou návštěvnost. Fankluby v čele s rodiči poctivě vybavenými týmovým „merchem“ stojí podél hřišť nebo na podlouhlé vyvýšené tribuně. S fungováním v týmu jdou ruku v ruce rituály… Kdo si u plzeňských Goril nepohladí plyšovou opici na střídačce, nehraje, Gepardům Brno chrání branku zlověstná šelma, která sedí na horní tyči. Mladí florbalisté z Krnova zase předvádí při rozběhání speciální taneček. Z druhého konce haly se zase ozývá tradiční české: „Cigi caga, cigi caga...“

Stejně jako v minulých letech nechybí také fandění v cizích jazycích: „One, two, three Bulldogs!!“ přivádí na hřiště vzácné hosty z Lotyšska, celek Kekavas Bulldogs a dobrou náladu si udržují i přes tvrdou porážku s Black Angels. O něco více se daří slovenským sousedům s početnou fanouškovskou základnou Surikaty Košice či polským zástupcům UKS Chynów Zielona Góra. 

Napínavou bitvu dívek 04 Chomutova s Florbalovou akademií Mladá Boleslav zase okoření na jedné straně bubny, na té druhé hlasivky a trubky. Právě buben zaduní hlasitě při vítězném gólu Chomutova na 1:0 krátce před koncem. Atmosféru dotváří slunečné počasí, díky kterému se mohou fanoušci i hráči mezi zápasy slunit před vchodem do arény. Kdo zrovna neválčí na jednom ze tří hřišť, může vyrazit do jedené ze zasedacích místností na PFC kino nebo se občerstvit v PFC Food Trucku nebo místním bufetu.

O výhru na PFC mini se budou v neděli rvát třeba Black Angels, Děčín, Znojmo a spousta dalších, odměna ale čeká na všechny už jen za ten zápal ke krásnému sportu.

Zavřít

Hotovo

Vše máme uloženo. Děkujeme.

Zavřít

Hotovo

Vše máme uloženo. Děkujeme.

Zavřít