Odstartováno

Je to tady! V sobotu sedmého ledna 2023 odstartoval krátce po osmé hodině ranní další ročník Prague Floorball Cupu. Rozjel se kolotoč sto čtyřiasedmdesáti utkání během dvou dnů na třech turnajových halách, který vyvrcholí v neděli odpoledne posledními souboji. Po nich si rozdělí účastníci věcné ceny, medaile a diplomy.

Hned prvním zápasem dne vlétly do turnaje nováčci z Polska, dívčí tým PUKS Trzebinia na hale Domova dětí a mládeže Prahy 10. Polky sice na úvod prohrály po bitvě se stejně starými dívkami z Chodova 1:2, jejich kolegyně si ale hned o zápas později spravily chuť a přehrály Bohemians 4:0. Hned od rána jsme viděli na obou aktivních halách parádní atmosféru, zejména sportovní areál Univerzity Karlovy v Hostivaři, tradiční bašta PFC mini, byla obložena auty jako by se hrálo utkání fotbalové reprezentace. Nechyběly bubny, trubky a samozřejmě hlasivky účastníků i fanoušků, které dodávají hráčům ten pravý zážitek. Ani dlouhé cestování vlakem nevadilo zástupcům Galktikos Bratislava v chlapecké kategorii B-12 a slovenští zástupci rozstříleli v prvním duelu na letošním PFC černý tým Bohemians 6:1. 

Jinak zatím není jasných favoritů, podařilo se velmi dobře nalosovat skupiny a o dramatické koncovky i zvraty není nouze. Například Dračice Hořice v jediné dívčí kategorii ztrácely s Chodovem v úvodu 0:2, ale v závěru utkání zabraly a sérií slepených gólů urvaly výhru poměrem 5:3.

Hlavní epicentrum je dnes i zítra v SCUK v Hostivaři, kde probíhá kromě duelů hned na třech hřištích, navíc je zde i turnajová jídelna, která odstartovala snídaněmi již před sedmou ranní a bude končit až kolem osmé večeří. K dispozici je i unikátní turnajové PFC Bistro, kde si můžete dát výbornou kávu a k ní sladké i slané dobroty, nebo pití. Tak či tak fanděte svým týmům, foťte a označujte @praguefloorballcup na všech sociálních sítích. Držíme palce všem!  

Zavřít

Hotovo

Vše máme uloženo. Děkujeme.

Zavřít

Hotovo

Vše máme uloženo. Děkujeme.

Zavřít