Elitní turnajoví ostrostřelci

Právě skončený Prague Floorball Cup Mini 2023 nabídl téměř dvě stovky skvělých zápasů ve čtyřech kategoriích a vzniklo z nich množství skvělých individuálních výkonů. Chtěli jsme jich ocenit co nejvíc, samozřejmě účastnickou medaili dostal každý z hráčů i hráček, ale někteří předvedli opravdu mimořádné výkony a ti získali ocenění Best Player v dané kategorii.

V jediné dívčí kategorii si ocenění Best Player odnesla opora FBC Draci Říčany Veronika Kubizňáková. Ta pomohla svému týmu k celkovému druhému místu, které uteklo Říčanům jen o skóre za Chodovem a Veronika si v turnaji zapsala celkem jedenáct vstřelených branek a přidala i jednu asistenci.

Nejmladší kategorie chlapců nabídla velmi vyrovnané souboje a přispěl k tomu i tým Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav, který obsadil celkové třetí místo. Bronz si Středočeši odváží také díky velkému příspěvku Vojty Kachlíka, který zaznamenal v turnaji celkem dvanáct gólů, přidal i jednu finální přihrávku a odváží si tak ocenění Best Player. 

O rok starší chlapci ročníku narození 2013 měl finálovou skupinu relativně jasně rozdanou, když se za suverénním Chodovem na druhém místě usadili Panthers Otrokovice v čele s ostrostřelcem Michalem Kostkou. Ten si v šesti utkáních připsal celkem dvanáct branek, navíc na dva góly přihrál a pomohl svému týmu ke stříbru a sobě k ceně Best Player.

Poslední držitel ceny Best Player je jediný hráč z letošního turnaje, který si kromě individuálního ocenění odváží také podíl na zlaté trofeji pro celkové vítěze mezi týmy. V kategorii chlapců narozených v roce 2012 zazářil hráč Florbal Vary Šimon Laža. Ten si v sedmi zápasech připsal třináct vstřelených branek, a ještě i tři asistence. Proto se tak na konci mohl radovat ze zlatých medailí, poháru i své ceny.

Hráče a hráčky z kategorie Best Players jsme vybírali hlavně z nejvyšší skupiny, kde se bojovalo o celkové vítězství. Letošní PFC Mini ale mělo hned několik excelentních hráčů a hráček, kteří se do elitní skupiny nedostali. Úplně nejlepší střelkyní celého víkendu byla Tereza Švachová z týmu FBC Orca Krnov, která vsítila brankářkám celkem jedenadvacet gólů. O tři góly méně dal v kategorii B12 Aleš Petr z Florbal Jesenice a také v B14 Jiří Lenc z Hattricku Brno. Na patnácti brankách se zastavilo počítadlo u Víta Prchala z FBC Draci Bílí v B12 a také u polské reprezentantky Sabiny Szczuka z PUKS Trzebenia. Čtrnáct vstřelených gólů měli ještě v B12 Jakub Ducháček ze Sokola Koberovy a Ondřej Folta z Hornets Brno. Až pak je nejlepší oceněný Šimon Laža. 

Video z finálového dne níže!

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Prague Floorball Cup (@praguefloorballcup)

Zavřít

Hotovo

Vše máme uloženo. Děkujeme.

Zavřít

Hotovo

Vše máme uloženo. Děkujeme.

Zavřít